Fractal Explorer: Induláskor hat fraktál képe jelenik meg. Válasszunk ki egyet és kattintsunk a képre vagy a kép melletti névre. A következô képernyôn a kiválasztott fraktál kinagyított képe jelenik meg, és ekkor választhatjuk meg az ábra színeit ( Color palette ). Az ábrára való kattintás után egy új részfraktál jelenik meg. Ekkor ismét palettát választhatunk és beállíthatjuk a nagyítást vagy a kicsinyítést is ( Zoom factor ). Ekkor az ábrára kattintva a kiválasztott rész jelenik meg kinagyítva. Ha tetszik a kép, elmenthetjük a saját gépünkre, GIF formátumban (csak kattintsunk a Click here for the GIF feliratra). Ha már meguntuk ezt a fraktált, akkor a legalul levô Start-ra kattintva visszatérünk a kezdôképernyôre.

The Beauty of Chaos: A nyitóképernyôn egy Mandelbrot-halmaz látszik. A halmazra, vagy az alatta levô mondatban levô journey szóra kattintva kezdôdik a bemutató. Ha ezek helyett a database-re kattintunk, akkor a választható képek nevének listáját kapjuk, míg a mandelbrot set választása után egy kis elméletet olvashatunk. Lentebb néhány olyan cím található, ahol szintén elôfordulnak ezek a képek, még lejjebb pedig egy mutató van a Fractal Explorerhez. Ha az Available details -re kattintunk, az ábrán feltûnik néhány fehér keret - azok a részek lesznek bekeretezve, amelyekrôl lehet nagyított képet kapni. Rákattintva egy ilyen négyzetre, vagy a négyzetnek megfelelô betûre, megkapjuk a nagyított képet. Ha a második sorban levô here -re kattintunk ( Click here to remove details ), a négyzetek eltûnnek a képrôl (ez a sor csak akkor látható, ha a négyzetek a képen vannak). Ha kicsinyíteni akarunk, akkor a másik here-re kattintsunk (to go up the tree ).

FracTop 1.0: Bejelentkezéskor négy fraktál tûnik fel. Ezek bármelyikét kiválaszthatjuk a fraktáldimenzió-vizsgálathoz, DE válszthatunk egy, a mi gépünkön levô, saját képet is. Ha a négy fraktál közül akarjuk megvizsgálni az egyiket, akkor csak kattintsunk rá. Ha egy saját képet akarunk megvizsgálni (ennek GIF formátumú fájlban kell lennie), akkor írjuk be az üres mezôbe a fájlnevet a pontos elérési úttal (talán egyszerûbb, ha a Browse opcióval böngésszük végig a merevlemezünket, és ha megtaláltuk a kívánt GIF-fájlt, akkor csak az OK-ra kattintunk). Ezután a Submit Query billentyûvel küldhetjük el a fájlt. FIGYELEM: ehhez olyan Netscape böngészô kell, aminek van ilyen fájlküldô opciója! A következô képernyôn felül a választott fraktál képe látható. Az alatta lévô mezôben választhatjuk ki, milyen módszerrel akarjuk vizsgálni, alatta pedig bejelölhetjük, milyen információkat akarunk megtudni. Végül a Perform Analysis billentyûvel elindíthatjuk az elemzést. Az eredmények a következô oldalon láthatók.

Having fun with Hydra: A bejelentkezô képernyôn egy Mandelbrot-halmaz látható. A legfelsô sorban választhatjuk a cool examples opciót, amely bemutat néhány szép képet. Az archivum ( interactive archive ) szintén egy halomnyi képet tartalmaz - itt megtudhatjuk, melyik kép melyik fraktál mely részébôl származik. De ha mi magunk akarunk a fraktálban bolyongani, akkor a képre kattintsunk. Alatta állítható be a nagyítás ( Zoom ), a nézet ( View , ami lehet 2 vagy 3 dimenziós, de a 3 dimenziós igen lassú lesz), a típus ( Type ), ami lehet Mandelbrot-, vagy Julia-halmaz, a rend ( Order ) és a szín ( Colours ).

The Fractal Microscope: Bár a Fractal Microscope-ot interaktív eszközként tartják számon, Interneten keresztül még egyszer sem sikerült használnom (Ford.).

MultiFractal Explorer: Az I want to play now opcióval elkezdhetjük a kalandozást, míg az I want to see the Gallery first egy csomó képet mutat be. Ha az elsô opciót választjuk, a Mandelbrot-halmaz tûnik fel. Változtathatjuk a méretet ( Size ), a színeket ( Palette ), az iterációt ( Iterations - minél nagyobb, annál szebb lesz a kép, de annál hosszabb lesz a számítás), elforgarhatjuk a palettát ( Palette rotation ), válthatunk Mandelbrot-halmazról Julia-halmazra. Ugyancsak változtathatjuk a nagyítást ( Zoom factor ), illetve választhatunk különbözô függvényeket a számításokhoz ( Function 1 és 2 ). Ha csak a paramétereket akarjuk megváltoztatni, anélkül, hogy a képre is kattintanánk, akkor a Compute opciót használjuk. Ha valami szép képet kapunk, akkor betehetjük a galériába, így más is gyönyörködhet benne ( Add to the gallery ). A két új fraktált ( Summer és Spring ) a nevükre kattintva nézhetjük meg.

ISF explorer, Az Interaktív Online Geometria Galériája: ezek már kissé bonyolultabbak, nem lehet ôket fél oldalon elmagyarázni. De azért érdemes próbálkozni. (Az ISF explorer kicsit lassú).

Vissza az interaktív eszközök listájára.